E-ticaret trendleri yükselişe geçtiğinde, dropshipping yıllar içinde hızla popülerlik kazandı.

Türkiye sohbet sizler için araştırdı! Geleneksel satış yöntemlerine çekici bir alternatif. Envanteri önceden satın almak, depolamak ve kendi başınıza müşterilere göndermek yerine, dropshipping, envanterinize dokunmadan çevrimiçi satış yapmanıza olanak tanır.

Dropshipping ile üretici ürünleri doğrudan tüketiciye gönderir. Herhangi bir lojistik baş ağrısı ile uğraşmak zorunda kalmadan evinizden bir e-ticaret web sitesi çalıştırabilirsiniz. 

Kapsamlı bir araştırmadan sonra, bugün piyasadaki ilk on dropshipping şirketini tanımladım. Aşağıda, her birinin ayrıntılı bir incelemesini yapacağım ve metodolojimize dayanarak ihtiyaçlarınız için en iyi seçeneği bulmanıza yardımcı olacağım. 

Dikkate Alınması Gereken En İyi Dropshipping Şirketi Seçenekleri:

 • Doba
 • Oberlo
 • SaleHoo
 • Envanter Kaynağı
 • Dünya Çapında Markalar
 • Megagoods
 • Dropified
 • Sunrise Toptan Satış
 • Printify
 • Wholesale2b

Bir Dropshipping Şirketine Yatırım Yapmak Mantıklı Olduğunda

Bir e-ticaret web sitesi kurmak istiyorsanız dropshipping’e yatırım yapmayı düşünmelisiniz. Depolama alanına, ön ödemeli envantere para harcamak ve sipariş yerine getirmeyi kendi başınıza yönetmek istemiyorsanız, yine de dropshipping ile çevrimiçi satış yapabilirsiniz. 

Neyse ki, bu yatırım çok az olacak. Bir web sitesi işletmeyle ilişkili masrafları ödemenin yanı sıra, dropshipping şirketleri genellikle üyelik veya tedarikçilere erişim için küçük bir ön ödeme alırlar. 

Web sitenizi başlatmadan ve ne satacağınızı anlamadan önce dropshipping’e bile yatırım yapabilirsiniz. 

Bazı tedarikçiler fiyatlarını üye olmayanlarla paylaşmaz. Böylece, işletmeniz için yüksek marjlı potansiyel ürünlere göz atmak için küçük bir ücret ödeyebilirsiniz.

Sadece e-ticareti düşünüyorsanız ve başlamak istiyorsanız, muhtemelen dropshipping’e yatırım yapmak için çok erken. Gerçekten ilerlemeye hazır olana kadar bekleyin.

# 1 – Doba İncelemesi – En İyi Genel Dropshipping Şirketi

Doba, bugün piyasadaki en kapsamlı dropshipping hizmetlerinden biridir. 

Sadece tedarikçi ve toptancıların tam bir dizinine erişmekle kalmaz, aynı zamanda doğrudan Doba pazarından da ürün satın alabilirsiniz. Bu, birden fazla tedarikçiden siparişleri ve envanteri yönetmek zorunda kalmaktan çok daha kolaydır. 

Shopify, Magento, BigCommerce, Volusion ve diğer tüm büyük alışveriş sepeti sağlayıcılarıyla uyumludur. 

Doba, tek bir katalogda yüzlerce tedarikçiden gelen iki milyondan fazla ürüne sahiptir. Platformun gelişmiş arama filtresini kullanarak tam olarak aradığınızı bulmak kolaydır.

Doba’yı kullanarak ürün listelerinizi yönetin, trend olan öğeleri keşfedin ve siparişlerinizi bir kerede takip edin.

Doba’nın her biri farklı özellikler ve işlevsellik sunan üç ana planı vardır. İşte bu planlar için fiyat noktalarına hızlı bir bakış:

 • Temel – aylık 29 $
 • İleri – aylık 69 ABD doları
 • Pro – aylık 249 $

Yıllık plana kaydolursanız iki ay ücretsiz alabilirsiniz. Çitin içindeyseniz, 30 günlük ücretsiz deneme sürümü ile Doba’yı hiçbir risk almadan deneyebilirsiniz.

Bu denemeyi numaralarınızı çalıştırmak ve ilgilendiğiniz ürünlerdeki fiyatlandırmanın kâr sağlayacak kadar düşük olup olmadığını görmek için kullanmanızı öneririm. Bazı kullanıcılar yüksek toptan satış fiyatlarından şikayetçidir.

# 2 – Oberlo İnceleme – Shopify Dropshipping için En İyisi

Shopify’da bir e-ticaret sitesi işleten veya bu platformda bir site başlatmak isteyenler için Oberlo, göz önünde bulundurmanız gereken en iyi seçenek olacaktır.

Bu dropshipping uygulaması, ürünleri aramanızı, Shopify mağazanıza eklemenizi ve doğrudan müşterilerinize gönderilmesini kolaylaştırır. 

Oberlo’nun en iyi yanı, yerine getirmeleri otomatikleştirmesidir, bu nedenle sipariş verildikten sonra ekstra bir ayak işi yapmanız gerekmeyecektir. 

Belirli nişlerdeki milyonlarca üründen arama yapmak, pazar odaklı öngörülere erişmek ve esasen tüm sürecinizi otomatikleştirmek için Oberlo’yu kullanın.

Oberlo 500 ürüne kadar ücretsiz bir başlangıç ​​planına sahiptir. Sınırsız aylık siparişler, envanter güncellemeleri, otomatik ürün fiyatlandırması ve satış raporları gibi başarılı olmanız gereken tüm standart özelliklerle birlikte gelir.

Toplu siparişler ve değişken eşleme gibi gelişmiş özelliklere erişmek istiyorsanız, ayda 29,90 ABD doları ödeyebilirsiniz. Oberlo’nun her özelliğe ve 30.000’e kadar ürüne sahip hat planının zirvesi ayda 79,90 dolara mal oluyor.

Genel olarak, herhangi bir Shopify dropshipping mağazası için açık kazanan. Ancak diğer e-ticaret platformlarını desteklemez. Listemizde ilk sırada yer almasını engelleyen tek şey bu.

# 3 – SaleHoo İnceleme – En İyi Dropshipping Tedarikçi Dizini

SaleHoo toptan bir tedarikçi dizinidir. Platformda 8000’den fazla ön-denetimli tedarikçi ve 2,5 milyondan fazla ürün bulunmaktadır.

Son 15 yılda, SaleHoo 137.000’den fazla kişinin çevrimiçi bir e-ticaret işine başlamasına yardımcı oldu ve bu da onu bugün piyasadaki en popüler ve saygın dropshipping şirketlerinden biri haline getirdi. 

Ayrıca, trend olan ürünleri bulmanıza ve kâr marjlarını hesaplamanıza yardımcı olması için SaleHoo pazar araştırma laboratuvarlarını da kullanabilirsiniz. 

SalesHoo tedarikçi dizini, yalnızca SalesHoo üyeleri tarafından sunulan içeriden fiyatlandırma fırsatları ile birlikte gelir.

SalesHoo için fiyatlandırma, olabildiğince basittir. Bir yıllık erişim için 67 dolar veya ömür boyu üyelik için 127 dolar. SalesHoo’yu iki yıldan fazla kullanmayı planlıyorsanız, ömür boyu abonelik en iyi seçeneğiniz olacaktır.

SalesHoo’nun 60 günlük para iade garantisi vardır. Böylece risksiz deneyebilirsiniz.

SalesHoo kullanmanın tek dezavantajı, süreçte hala ekstra bir adım olmasıdır. Tedarikçilerle tek tek iletişim kurmanız ve ilişkilerinizi ayrı ayrı yönetmeniz gerekir. 

# 4 – Envanter Kaynak İncelemesi – En İyi Otomasyon Yazılımı

Inventory Source, entegre bir tedarikçi ağına sahip dropshipping otomasyon yazılımıdır. Ürünlerinizi otomatik olarak yükleyebilir, envanteri senkronize edebilir ve siparişlerinizi dropshipping tedarikçilerinden yönlendirebilirsiniz. 

Amazon, eBay, Shopify, BigCommerce, 3DCart, WooCommerce ve Magento gibi 25+ e-ticaret platformuyla uyumludur.

Yazılımı tedarikçinizin envanterine entegre edin, çok kanallı satış yönetimi için ürün verilerini ve envanter miktarlarını otomatik olarak yükler. 

Yaklaşık 230 toptancı tedarikçi ağı, listemizdeki diğer dropshipping şirketlerinden bazıları kadar geniş değildir. Ancak, zaten bir tedarikçiyle çalışıyorsanız, ancak işlemi otomatikleştirmek için doğru teknolojiye ihtiyacınız varsa kendiniz ekleyebilirsiniz. 

Envanter otomasyonu için fiyatlandırma ayda 99 $ ‘dan başlar ve tam otomasyon ayda 150 $’ dan başlar. Bir hesap oluşturabilir ve ücretsiz olarak başlayabilirsiniz. 

# 5 – Dünya Çapında Markalar İncelemesi – Ömür Boyu Erişim İçin En İyisi

Worldwide Brands, 20 yıldır hizmet veren bir dropshipping dizinidir. Better Business Bureau ile A + derecesine ve Trustpilot’ta beş yıldızlı dereceye sahip saygın bir şirkettir.

Dizin, güvenilir toptancılardan 16 milyondan fazla sertifikalı toptan ürüne erişmenizi sağlar. 

Worldwide Brands’ın ömür boyu üyeliği 224 $ ‘dır. SalesHoo’nun ömür boyu erişiminden biraz daha pahalı, ancak ürün listesi Dünya Çapında Markalarla altı kat daha büyük – bu yüzden haklı. 

Bu şirket mükemmel değil. Web sitesi eski ve modası geçmiş. Son on yılda güncellenmiş gibi görünmüyor. 

Worldwide Brands, iOS ve Android için üyeler tarafından kullanılabilen bir mobil uygulamaya sahip; bu da, zamana ulaşmak istedikleri cesaret verici bir işaret. 

# 6 – Megagoods İncelemesi – ABD’de Elektronik İçin En İyisi

Megagoods, tüketici elektroniği konusunda uzmanlaşmış ABD merkezli bir dropshipping şirketidir. Bu distribütör, hızlı teslimat sürelerine izin veren tüm ürün tekliflerini deposunda saklar ve depolar.

Onlar güvenilir yerine getirme hizmetleri ve mükemmel müşteri hizmetleri konusunda uzmanım.

Megagoods web sitesi popüler ürünleri tanımlamanıza yardımcı olacak harika bir özelliğe sahiptir. Haftadan haftaya satılan en iyi 25 ürünü sergiliyorlar.

Megagoods, PCI uyumludur, EDI uyumludur, özel etiket sevkıyatı sunar ve çok çeşitli marka öğelerine sahiptir. 

Yalnızca üyelerin fiyatlandırmasına erişmek için ayda yalnızca 14,99 ABD doları ödeyebilirsiniz. Denemek için 30 günlük ücretsiz deneme sürümünü başlatın. 

# 7 – Damla İnceleme – AliExpress ve eBay İçin En İyi Yazılım

Dropified bir dropshipping yazılım çözümüdür. Araç, başarılı bir e-ticaret işletmesi yürütmenin günlük görevlerini otomatikleştirmenize yardımcı olur. 

Yazılım, web sitenizde satmak için en karlı ürünleri bulmanızı kolaylaştırır. Aradığınızı bulduktan sonra, bunları tek bir tıklamayla sitenize aktarabilirsiniz. EBay, AliExpress ve diğer yüzlerce toptancıdan ürün ekleyin. 

44.000’den fazla işletme, bir e-ticaret web sitesi çalıştırmak için Dropified’a güvenmektedir. 

Dropified, Shopify, BigCommerce, WooCommerce, GrooveKart ve CommerceHQ ile entegre olur.

AliExpress’ten envanter tedarik ediyorsanız Dropified, bu platformdan önceden var olan ürün yorumlarını e-ticaret sitenize aktarmanıza olanak tanır. 

Müşterileriniz çevrimiçi alışveriş yaptığında, bu sipariş ayrıntılarını tedarikçiye kopyalayıp yapıştırmanıza veya yeniden göndermenize gerek yoktur. Siparişler eBay ve AliExpress toptancılarınız tarafından otomatik olarak gönderilecek ve yerine getirilecektir. 

Yeni başlayanlar için Dropified, başarılı dropshipping’in insini ve çıkışlarını öğrenmenize yardımcı olmak için 60 günlük bir e-ticaret eğitim programı sunuyor. 

 • Damla Yapıcı – aylık 47 $
 • Düşmüş Premier – aylık 127 $

Yıllık abonelikte indirimler mevcuttur. Yazılımı kendiniz test etmek için 14 günlük ücretsiz deneme sürümünü başlatın. 

# 8 – Sunrise Toptan İnceleme – Trend Araştırmaları İçin En İyisi

Sunrise Toptan 18 yıldan beri var. 20+ niş kategoride 30.000’den fazla ürün tedarik ediyorlar. 

Apple, Versace, Panasonic, Giorgio Armani, Gucci, Cannon ve daha fazlası gibi popüler markalardan envanter bulacaksınız.

Bir kişi e-ticaret sitenizden bir şey satın aldıktan sonra, Sunrise Toptan Satış’a giriş yapar, sipariş verirsiniz ve doğrudan müşterinize gönderilir. Ekstra adım, listemizdeki otomatik dropshipping çözümlerinden bazıları kadar uygun değildir, ancak toptan fiyatlarla güvenilir bir tedarikçiden yüksek kaliteli ürünler almak buna değer.

Sunrise Wholesale’in öne çıkan özelliklerinden biri Amazon araştırma aracıdır. Amazon’da satış eğilimlerini analiz etmenize yardımcı olur. Sunrise Wholesale, eBay’de de satanlar için benzer bir liste aracına sahiptir. Aynı anda beş eBay hesabına bağlanabilir ve siparişleri tek bir tıklamayla gerçekleştirebilirsiniz. 

Sunrise Wholesale üyeliği aylık 49 $ veya yıllık 199 $ ‘dır. Taahhüt etmeden önce 7 günlük ücretsiz deneme sürümünü deneyebilirsiniz. 

# 9 – Printify Review – Özel Ürünler İçin En İyisi

Çoğu dropshipping ürünü, stoklarla dolu depolara sahip tedarikçilerden gelir. Herhangi bir özelleştirme için fazla yer yok. 

Ancak Printify, özel ürünler için dropshipping konusunda uzmanlaşmıştır. E-ticaret mağazanızdan 250’den fazla özel öğe oluşturabilir ve satabilirsiniz. Printify, özel tişörtler, kapüşonlar, kupalar, telefon kılıfları, çantalar, çoraplar, takılar, yastıklar, battaniyeler, çıkartmalar, mıknatıslar, duvar dekoru ve daha fazlasını sunar. 

Printify, Shopify, WooCommerce, eBay, Wix, Etsy ve diğer popüler e-ticaret platformlarıyla entegre olur. 250.000’den fazla işletme bu dropshipping çözümüne güveniyor.

Sitenizdeki herhangi bir özel ürünü listelemeye başlamadan önce kaliteyi sağlamak için size gönderilen örnekleri bile alabilirsiniz. Dünya genelinde 90’dan fazla baskı olanağı ile yüksek hacimli üretimi destekleyebilir ve hızlı sevkiyat süreleri sağlayabilirler. 

Printify, beş mağazayı ve sınırsız ürün tasarımını destekleyen sonsuza kadar ücretsiz bir plana sahiptir. % 20’ye kadar daha iyi toptan satış indirimlerine erişmek için üyelik aylık 29 dolara mal olacak.

# 10 – Wholesale2b İnceleme – En İyi Ücretsiz Hesap

Wholesale2b, geniş bir tedarikçi yelpazesi tarafından sunulan ürünleri tek bir platforma entegre eder. Böylece herhangi bir tedarikçiye doğrudan kaydolmanız gerekmeyecek ve her şeyi tek bir hesaptan yönetebilirsiniz.

Wholesale2b, Amazon, Shopify, BigCommerce, Weebly, WooCommerce, Ecwid, eBay ve daha fazlası gibi çeşitli e-ticaret platformlarıyla uyumlu farklı uygulamalara sahiptir. 

Web sitenizi senkronize ettikten sonra, tüm siparişler otomatik olarak Wholesale2b’ye aktarılır. Bu, manuel giriş olmadan her şeyi işlemenizi kolaylaştırır. Her şey doğrudan Wholesale2b’den yönetilebilir. 

Wholesale2b platformunda bir milyondan fazla ürün bulunmaktadır.

Bir hesap oluşturabilir ve ücretsiz kayıt olabilirsiniz. Kredi kartı bilgilerinizi bile istemezler.

Ücretsiz hesap, toptan satış fiyatlarını görmek isteyen herkes için mükemmeldir. Web sitenizde hangi ürünlerin satılacağını bulmak için bunu bir araştırma aracı olarak kullanabilirsiniz. Dropshipping ile ilgilenen, ancak dalış yapmadan önce fiyatları araştıran insanlar için idealdir.

Ancak, ücretsiz plan sıraları desteklemez. Temel olarak sadece göz atma aracıdır. Ödediğiniz fiyat, kullandığınız e-ticaret platformuna bağlıdır.

Örneğin, Shopify, BigCommerce ve Weebly uygulamasının tümü aylık 29,99 ABD dolarıdır, ancak eBay ve Amazon uygulamaları aylık 37,99 ABD dolarıdır.

En İyi Dropshipping Şirketi Seçme Metodolojisi

Piyasadaki birçok farklı seçenekle, sizin için en iyi dropshipping şirketini nasıl bulabilirsiniz? Bir dropshipping çözümü ararken değerlendirmeniz gereken belirli faktörler vardır.

Hepimizin farklı ihtiyaçları vardır, bu nedenle hangi şirketin ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayabileceğini belirlemeniz gerekir. Bu, aramanız için kullandığımız ve önerdiğimiz yöntemdir.

Satış Platformu

Yapmanız gereken ilk şey, dropshipping şirketinin kullandığınız e-ticaret platformunu destekleyip desteklemediğini bulmaktır. Her çözüm tüm e-ticaret siteleri için geçerli değildir.

Örneğin, Oberlo kesinlikle piyasadaki en iyi dropshipping araçlarından biridir. Ancak yalnızca Shopify mağazalarında çalışır. Çevrimiçi satış yapmak için WooCommerce, Wix, Amazon veya eBay kullanıyorsanız, başka bir yere bakmanız gerekir.

Çözüm Türü

Tam olarak ne arıyorsun?

Bir dropshipping şirketi arıyorsanız, tedarikçiler, toptan dizinler, yazılım, araçlar ve bazı hepsi bir arada çözümlerin bir karışımını bulacaksınız. 

Tedarikçi bulmanız gerekenler için bir veritabanı veya dizin kullanabilirsiniz. Bu platformlardan bazıları sizi bu tedarikçi ilişkilerini kendi başınıza yönetmeye zorlarken, diğerleri tüm tedarikçilerinizi tek bir yerden kolaylaştırmanıza ve yönetmenize izin verir.

Otomasyon

Güvenilir toptan satış fiyatlarına erişim, dropshipping’in yalnızca yarısıdır. Web sitenize bir sipariş verildiğinde, bu bilgilerin tedarikçiye gönderilmesi ve müşterinize gönderilmesi gerekir. Bunun olabileceği birçok farklı yol var.

Süreci olabildiğince otomatikleştiren çözümler arayın.

Bazı dropshipping şirketleri, sizden bir müşteri siparişi verdikten sonra sizi web sitelerinden ürün siparişi vermeye zorlar. Biraz kopyala yapıştır ve biraz ekstra iş içerir.

Diğer çözümler her şeyi otomatik hale getirir. Müşteri web sitenizden satın aldığında, tedarikçi sipariş bilgilerini otomatik olarak alır ve sizden herhangi bir şey yapmadan yerine getirmeyi gerçekleştirir. 

Mevcut bir tedarikçi ilişkiniz varsa, ancak henüz yerine getirilmesi için otomasyonunuz yoksa, Envanter Kaynağı veya Bırakılan gibi yazılım çözümlerini kullanmayı düşünün. 

niş

Ne satıyorsun? Bazı dropshipping şirketleri belirli ürünlerde uzmanlaşmıştır. 

Örneğin, ABD merkezli bir depodan elektronik cihazlar istiyorsanız, Megagoods gibi bir şirkete bakın. Tişörtler, kupalar, şapkalar, çantalar ve daha fazlası gibi özel ürünler satmak istiyorsanız Printify’ye göz atın. Sunrise Wholesale gibi diğer şirketler markalı ürünler ve tasarım ürünleri sunmaktadır. 

İtibar ve Güvenilirlik

Dropshipping şirketiniz işinizin doğrudan bir yansımasıdır.

Yavaş nakliye süreleri, hasarlı envanter veya taklit ürünler varsa, müşterileriniz sizi suçlayacaktır.

Bir süredir piyasaya sürülen bir dropshipping şirketi arayın. Dropshipping lojistiği ölçeğinde işlemek için güvenilir bir ad ve sürece sahip olduklarından emin olun. Sizi tedarikçilere bağlayan üçüncü taraf bir platformsa, bu satıcıların tümü şirket tarafından önceden incelenmelidir.

Fiyat:

Dropshipping’in en büyük yararı toptan satış fiyatlarına erişimdir. Ancak bu oranlar genel olarak aynı değildir.

Bazen en iyi toptan fiyatları almak için aylık veya yıllık üyelik ödemeniz gerekebilir. Bunlar uygun maliyetlidir ve karşılığında aldığınız tasarrufları dikkate alarak ödemek için küçük bir fiyattır. 

Birçok şirket ücretsiz deneme veya hatta sonsuza kadar ücretsiz bir çözüm sunar. Ancak çoğu durumda, dropshipping şirketinizden en iyi şekilde yararlanmak için ödeme yapmanız gerekir. 

özet

Dropshipping, e-ticaret alanında para kazanmanın en iyi yollarından biridir. Düşük bir ön yatırım ve önemli miktarda kar marjı içerir. 

Ancak bu alanda başarılı olabilmek için partnerlik kurmak için harika bir dropshipping şirketi bulmanız gerekiyor.

Tedarikçi, yazılım, hepsi bir arada bir çözüm ya da bunların arasında bir şey arıyorsanız, aradığınızı bulmak için bu kılavuzu kullanabilirsiniz. Shopify mağazalarından Amazon ve WooCommerce’a, bu listedeki herkes için bir şey ekledim.


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir